Mesto vyhralo súdny spor o pozemky v priemyselnom parku

12. 01. 2012 V Trenčíne...
Mesto vyhralo súdny spor o pozemky v priemyselnom parku

Mesto Trenčín vyhralo ďalší vážny súdny spor. Okresný súd v Trenčíne v stredu 11. januára zamietol žalobu spoločnosti CTP Invest SK spol s.r.o. Predmetom žaloby bolo určenie práv k pozemkom v priemyselnom parku v hodnote 4,5 milióna eur na základe zmlúv uzatvorených ešte v rokoch 2007 až 2009. Pozemky v parku tak naďalej ostávajú vo vlastníctve mesta Trenčín.

CTP mala pozemky podľa zmluvy o budúcej zmluve získať za 18 eur za meter štvorcový. Dlhšie sa nič nedialo a štát medzitým na nich vybudoval infraštruktúru. Cena pozemkov sa podľa znaleckého posudku vyšplhala na 43 eur za meter štvorcový. Tak ako v iných vážnych súdnych sporoch, mesto zastupovala advokátska kancelária GARANT PARTNER Legal.

Po nedávno právoplatne ukončenom spore s TV Trenčín je to ďalší vyhratý súd pre mesto, keď napadlo zmluvy podpísané za predchádzajúceho vedenia mesta. Radosť z rozsudku neskrýval primátor mesta Richard Rybníček. „Súd dal za pravdu mestu, ktoré spochybnilo platnosť zmluvy o budúcej zmluve, na základe ktorej si CTP robí nároky na pozemky v parku. Je to vynikajúca správa pre Trenčín. V priemyselnom parku teraz máme k dispozícii pozemky, ktoré môžeme predať potencionálnym investorom, okrem nových investorov mesto môže získať aj príjmy do rozpočtu,“ uviedol Rybníček.
 

Diskusia k článku