V sobotu štartuje STAR RACE. Cyklisti sa môžu registrovať za zľavnené štartovné

29. 07. 2016 Trenčiansky kraj
V sobotu štartuje STAR RACE. Cyklisti sa môžu registrovať za zľavnené štartovné

Úplne nový formát cyklistických pretekov je spojením oddychu,  kultúry a  športu. Nultý ročník podujatia pod názvom STAR RACE je určený pre všetkých aktívnych cyklistov s rôznym stupňom výkonnosti. Z piatich štartov  z Trenčína, Žiliny, Trnavy, Brna a Zlína sa v sobotu 30. júla 2016 stane jeden cieľ: Veľká Javorina.

Cyklisti sa budú prezentovať od 8.00 h vo vestibule Úradu TSK, K dolnej stanici 7282/20A, Trenčín a štartujú o 9.00 h. spred Úradu TSK približne 120 km dlhou neutrálnou časťou pretekov. Na štarte je pripravené sprievodné vozidlo na batožinu.

K cyklistom nultého ročníka cyklopretekov so štartom v Trenčíne sa pridá v sobotu trenčiansky župan Jaroslav Baška.

Tri trasy sa zbiehajú približne v čase od 11:40 h do 12:40 h na Športovom gymnáziu v Trenčíne, kde sa zídu cyklisti zo Žiliny, Trnavy a Trenčína. Odtiaľ sa vyberú spoločne k Obecnému úradu v Lubine, kde o 15:30 h štartujte hromadným štartom 8 km dlhá súťažná časť cyklistického podujatia k Holubyho chate. Na Veľkej Javorine je pripravené oceňovanie víťazov, sprievodná súťaž o najpomalšiu jazdu a kultúrny program.

Podľa riaditeľa a organizátora súťaže Milana Dvorščíka z Asociácie cyklistov Slovenska o.z. sa môžu  cyklisti registrovať za zľavnené  štartovné (5 €)  až  do soboty 30.7.2016 do 8.00 h. Registrácia aj v deň konania súťaže je priamo na stránke www.starrace.eu, kde nájdu aktuálne informácie.

STAR RACE sa koná v spolupráci s podujatím Slávnosti Bratstva Čechov a Slovákov, ktoré na Veľkej Javorine začína nasledujúci deň bohatým kultúrnym programom a sprievodnými aktivitami. Viac na http://velkajavorina.com/.

Diskusia k článku