Študenti, ktorým to nie je jedno

18. 09. 2013 Trenčiansky kraj

Priestory Kongresovej sály  Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja rozozvučali v pondelok, 16.sepembra 2013, hlasy mladých delegátov Krajského centra Študentskej rady stredných škôl Slovenskej republiky, hlasy študentov zastupujúcich  stredné školy TSK, ale aj hlasy mladých aktivistov či členov mládežníckych parlamentov miest a obcí.  
Zasadnutie otvoril úvodným príhovorom mladý a ambiciózny predseda KC Branislav Gigac, ktorého zanietenie sa postupne prenieslo na všetkých účastníkov snemu, ktorí prejavili túžbu aktívne sa zúčastňovať na chode KC ŠRSŠ a ovplyvňovať tak kvalitu a úroveň študentského života a aktivít, ktoré k nemu patria.
Okrem rôznych organizačných záležitostí týkajúcich sa chodu Krajského centra, plánovaných aktivít, workshopov a prezentácií doterajších projektov bola na programe septembrového zasadnutia aj diskusia s kandidátmi na predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja, ktorá mala zahŕňať aj prezentácie ich volebných programov. Diskusie  sa mali zúčastniť traja oficiálni kandidáti na post predsedu TSK; a to exminister obrany Jaroslav Baška,  nezávislý kandidát Ľubomír Žabár a bývalý olympijský medailista v zápasení, Jozef Lohyňa. Predseda KC Branislav Gigac neskrýval veľké sklamanie nad tým, že vedenie TSK túto diskusiu nepodporilo, dodal však, že diskusia prebehne v náhradnom termíne a v iných priestoroch, a to na začiatku mesiaca október.

Diskusia k článku