Navrhnite cyklotrasu v Trenčianskom kraji!

12. 08. 2014 Trenčiansky kraj
Navrhnite cyklotrasu v Trenčianskom kraji!

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) má v úmysle vytvoriť v spolupráci s mestami a obcami Trenčianskeho kraja cyklistický región, kde bude dostatok cyklistických chodníkov, ale aj cykloturistických trás. Z tohto dôvodu dáva TSK možnosť všetkým nadšencom cyklistiky, aby navrhovali trasy, ktoré by podľa nich boli vhodné na rekognoskáciu a vyznačenie cykloturistickým značením. Prípravy na značenie trás a samotná realizácia sa uskutočnia v spolupráci so Slovenským cykloklubom, s ktorým TSK v júli 2014 podpísal Dohodu o spolupráci.

Dajte vedieť o možných nových cyklotrasách! Informujte nás o poškodenom značení existujúcich cyklotrás!

Navrhovaná trasa musí spĺňať určité kritériá, napr. povrch prispôsobený na bicykel (cestný, cross alebo MTB), minimálna dopravná intenzita na cestných komunikáciách, atraktivita cyklotrasy. TSK dáva priestor aj námetom pre celoodpružené bicykle, tzv. singletrack. Svoje návrhy, ktorých zasielanie nie je časovo obmedzené, adresujte cyklokoordinátorovi TSK na kontakty uvedené nižšie:

Na adresu: Ing. Matej Tinka

                Trenčiansky samosprávny kraj

                K dolnej stanici 7282/20A

                911 01 Trenčín

Emailom: matej.tinka@tsk.sk

Telefonicky: 0901 918 196 alebo 032/6555 753

Následne Vám cyklokoordinátor navrhne postup na terénne šetrenie a zmapovanie trasy. Venovať sa bude každému návrhu a pravidelne si bude navrhované trasy s navrhovateľmi prechádzať.

 

Prvý tip TSK: po stopách bývalej lesnej železnice

V roku 1912 sa začala stavať horská železnica, ktorá mala slúžiť najmä na odvoz drevnej hmoty. Napriek tomu, že už v roku 1937 prestala slúžiť, dodnes sú zachované viaceré úseky a tiež zvyšky mostov, ktoré pripomínajú jej zašlú slávu. Cyklokoordinátor TSK si celú trasu prešiel na bicykli spolu s aktivistom Ing. Ľubomírom Balušíkom, ktorý trasu dôverne pozná a v rámci nej sa zaslúžil o obnovu mostu pre peších a cyklistov. Trasa meria 37 km, začína sa v lesoparku pri hoteli Brezina a končí v Selci pri horárni Kondrút. „V súčasnosti je 80% trasy zjazdnej na bicykli. Máme v pláne vyznačiť ju cykloturistickým značením v spolupráci s mestom Trenčín a dotknutými obcami,“ povedal cyklokoordinátor TSK Matej Tinka o zámeroch, ktoré by sa mali realizovať v priebehu budúceho roka a na ktoré TSK plánuje vyčleniť finančné prostriedky.

 

Informujte nás o poškodenom značení!

V Trenčianskom kraji je cca 1400 km cyklotrás s cykloturistickým značením, pričom na niektorých úsekoch je toto značenie poškodené. Ak o nejakom viete, neváhajte a aj s týmto postrehom kontaktujte regionálneho cyklokoordinátora Mateja Tinku.

Viac informácií na www.tsk.sk

Galéria k článku

Navrhnite cyklotrasu v Trenčianskom kraji!
Navrhnite cyklotrasu v Trenčianskom kraji!
Navrhnite cyklotrasu v Trenčianskom kraji!
Navrhnite cyklotrasu v Trenčianskom kraji!

Diskusia k článku