Na pôde TSK bolo ocenených viac ako 150 účastníkov prvého ročníka Vrchárskej koruny Trenčianskej

23. 11. 2016 Trenčiansky kraj
Na pôde TSK bolo ocenených viac ako 150 účastníkov prvého ročníka Vrchárskej koruny Trenčianskej

Vrchárska koruna Trenčianska sa začala cyklovýjazdom od Úradu TSK na vrch Malý Jelenec 10. apríla 2016. Inšpiráciou pre projekt Vrchárskej koruny Trenčianskej bol podobný projekt, ktorý sa ujal v susednej Českej republike. Vrchárska koruna Valašska zahájila tento rok už svoj štvrtý ročník. S nápadom zorganizovať niečo podobné aj v Trenčianskom kraji, ktorý je známy početnými možnosťami cyklistického vyžitia, prišla trojica fanúšikov cyklistiky Radoslav Tilandy, Michal BartákPavol Babica. Po VKT sa na Slovensku tento rok rozbehol aj prvý ročník Vrchárskej koruny Žilinskej, ktorá sa začala 13. mája 2016 a skončila 31. októbra 2016. Budúci rok by sa po vzore VKT mal uskutočniť prvý ročník Vrchárskej koruny Liptova.

Vyhodnotenia Vrchárskej koruny Trenčianskej sa zúčastnil aj predseda TSK Jaroslav Baška, ktorému sa ako účastníkovi VKT tiež podarilo zdolať 20 predpísaných vrcholov. „Som veľmi rád, že sme mohli na Úrade TSK vyhodnotiť prvý ročník Vrchárskej koruny Trenčianskej. Bolo to 20 nádherných kopcov, ktorých som sa zúčastnil osobne a preto sa chcem poďakovať všetkým organizátorom, ktorí to zorganizovali a celé vymysleli, pretože je to nielen veľmi dobrý marketingový nástroj, ale hlavne nástroj pre podporu cestovného ruchu. Som veľmi rád, že aj TSK mohol podporiť túto nádhernú aktivitu, ktorú budeme podporovať aj v ďalších rokoch,“ uviedol župan. Na vyhodnotení VKT bolo zároveň predstavených 20 vrcholov pre sezónu 2017. Organizátori vybrali pre budúci rok vrcholy v rámci celého Trenčianskeho kraja. 

Jedným z hlavných partnerov VKT bola okrem TSK aj krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región. „Teší nás, že KOCR Trenčín región bola oslovená zástupcami Občianskeho združenia Vrchárska koruna Trenčianska na spoluprácu a že sme tento unikátny projekt mohli podporiť vzhľadom na to, že sa jedná o podporu zdravého životného štýlu, o podporu spoznávania kraja a o podporu cestovného ruchu,“ uviedla výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región Eva Frývaldská.

Napriek tomu, že nikto neplatil štartovné, ocenení boli všetci účastníci VKT. „Účastníci sa museli odfotiť, urobiť selfie, po slovensky svojku s vrcholom, resp. s hradom a keď ich mali 20, tak ich dali na našu webovú stránku a na základe toho sme videli, že to prešli,“ uviedol jeden z iniciátorov VKT Radoslav Tilandy k podmienkam súťaže. 

Prvého ročníka VKT sa zúčastnil aj najlepší ultrabiker na svete, amatér Sváťa Bořák, ktorý všetkých 20 vrcholov VKT prešiel za 40 hodín. „Bola to veľmi náročná trasa oproti Vrchárskej korune Valašska, čo je určite krajinou, ktorá tu je. Najväčší zážitok pre mňa bol, keď som stúpal na Baske a počul som dosť výrazné zvuky medveďov, takže to bola motivácia vyjsť na vrchol, dlho sa tam nezdržovať a pokračovať ďalej,“ uviedol.                          

Diskusia k článku