Bojnice majú novú atrakciu

18. 07. 2018 Trenčiansky kraj
Bojnice majú novú atrakciu

Región hornej Nitry patrí dlhodobo k najnavštevovanejším lokalitám Trenčianskeho kraja. Turistami vyhľadávané atrakcie ako Bojnický zámok, zoologická záhrada, kúpele, múzeum praveku, areál sokoliarov či kúpalisko Čajka boli nedávno doplnené o unikátnu stavbu. K turistickým lákadlám pribudla 30-metrov vysoká vyhliadková veža, vďaka ktorej uvidia návštevníci mesto Bojnice ako na dlani.

Fenomén výstavby vyhliadkových veží, zostrojených z oceľovo-drevenej konštrukcie, neobišiel ani mesto Bojnice. Moderná dominanta, ktorá nedávno vyrástla v lesnom prostredí, sa teší veľkému záujmu turistov. Investor stavby, Kúpele Bojnice, sa pri výstavbe inšpiroval obdobnou vežou v susednej Českej republike. Pôvodne mala merať 60 metrov, ale pre pripomienky Krajského pamiatkového úradu Trenčín bola výška obmedzená na polovicu. Súčasná výška neuberá stavbe na atraktivite, ani na vizuálnom zážitku z pohľadu na Bojnice a okolie. Bojnický zámok z vtáčej perspektívy uvidia návštevníci po miernom šesťpercentnom stúpaní dreveným chodníkom na vrchol stavby. Chodník je ukrytý v korunách stromov a so šírkou tri metre je vhodný aj pre mamičky s kočíkmi. Prístup sem majú dokonca povolený aj štvornohý rodinný miláčikovia. Návštevu atrakcie si užijú najmä deti, ktoré sa môžu vyšantiť na zábavných adrenalínových prvkoch a cestu dole si skrátiť toboganom.  

Prístupová cesta k veži je pohodlná a nenáročná, návštevníci sa k nej dostanú približne 15 minútovou prechádzkou od autokempingu Bojnice. Tí, ktorí si stúpanie chcú o niečo predĺžiť, môžu využiť trasu od bojnickej Kalvárie a po žltej turistickej značke prísť až k novej vyhliadke. Kúpele Bojnice v budúcnosti plánujú výstavbu parkoviska či dokonca lanovky priamo k atrakcii. „Pred­po­kla­dám, že do roka by sme mali mať la­novku z pries­toru na kú­pa­lisku Čajka do tohto pries­toru. Po­tom, ako sme za­tiaľ do­hod­nutí s ria­di­te­ľom zo­olo­gic­kej záh­rady, by sme ot­vo­rili horný vstup do zo­olo­gic­kej záh­rady, čím sa pre­sme­ruje tok tu­ris­tov,“ vyjadril sa riaditeľ kúpeľov Slavomír Eliaš. Vstupné na atrakciu je 6 eur pre dospelých a 3 eurá pre deti. Otváracia doba od 9.00 h do 20.00 h.

Diskusia k článku