V prvom semifinálovom zápase úspešnejší Slovan, Trenčania ale zbrane neskladajú

25. 03. 2012 Šport

Z pohľadu nezainteresovaného diváka by sa mohlo hneď v úvode stretnutia zdať, že domácim mužstvom sú žlto-červení Trenčania. Ich verní fanúšikovia pricestovali do Bratislavy v hojnom počte a navodili tak svojim hráčom akési domáce prostredie. Priaznivci bratislavského hokeja sa však nenechali dlho zahanbiť a belasých začali podporovať ako sa na správnych fanúšikov patrí a ukázali tak všetkým, kto je domácim tímom.

Očakávania, že Slovan hneď z úvodu bude mať zápas vo svojich rukách, sa naplnili iba čiastočne. I keď Kováčovu vyrážačku otestovali už v druhej minúte stretnutia, na druhej strane i Filo ohrozil Karhunena. O pár minút neskôr boli vo veľkej šanci Trenčania, konkrétne Fabuš s Melichárkom, ktorí však svoju príležitosť príliš prekombinovali a domáci brankár sa tak nemusel otáčať za svoj chrbát. Domáci upozornili na svoje kvality, vo veľkej šanci bol Skokan i Hudáček. Celá prvá tretina sa niesla vo vyrovnanom súboji a potvrdila, že sa hrá do posledných sekúnd, nakoľko posledná minúta priniesla so sebou hneď dva góly. Prvý z hokejky Trenčana Šťastného a druhý, tri sekundy pre záverečnou sirénou, strelil do brány hostí Skokan.

Druhú časť hry začali lepšie domáci. Gólovo sa však prví presadili žlto-červení, kedy si Martin Filo počkal na chybu brankára a puk mu poslal pomedzi nohy rovno do brány. Zvýšenie stavu prinútilo Slovan viac korčuľovať a ísť dopredu. Kováča potrápili Sulík, Skokan či Hudáček. V 37. minúte si Lipiansky našiel pred bránou voľného Švárneho, ktorý vyrovnal stav na 2:2. Necelú minútu pred koncom tretiny práve autora vyrovnávajúceho gólu poslali rozhodcovia na trestnú lavicu za seknutie a umožnili tak Trenčanom dostať sa ľahšou cestou do útočného pásma. Fanúšikovia sa už ale gólu nedočkali.

Domáci sa ubránili presilovke hostí a usadili sa v útočnom pásme. Prvých päť minút si režírovali práve Slovanisti a neraz vystrelili na hosťujúceho brankára nebezpečnú strelu. V 47. minúte sa za hlavu chytali azda všetci fanúšikovia tohto tímu, kedy belasí neustále ohrozovali Kováčovu bránu. Dokonca si vynútili i presilovú hru, kedy si dve minúty museli Trenčania poradiť bez Melichárka. Slovanu sa prvýkrát podarilo ujať vedenia v 50. minúte, kedy sa hosťujúcemu brankárovi nepodarilo zabrániť vniknutiu puku do brány z hokejky Hudáčka, ktorému asistovali Šatan a Lipiansky. Netrvalo však dlho a žlto-červení stav opäť vyrovnali. Autorom gólu bol obranca Libor Hlubuček, ktorý tak všetkých na štadióne presvedčil, že Trenčania vedia využívať presilovky. Na trestnej lavici totiž práve sedel Buc za seknutie. S gólmi sa akoby roztrhlo vrece; takmer dve minúty pred koncom zápasu zvýšil Slovan na 4:3 a druhý krát sa tak zásluhou Harveya ujal vedenia. Akčný hokej zaistili však i hráči spod hradu Matúča Čáka, ktorí 40 sekúnd pred záverečnou sirénou stav zápasu vyrovnali zásluhou Petra Fabuša. Do konca stretnutia už gól nepadol a nasledovalo teda predĺženie, ktoré napokon zaistilo víťazstvo domáceho Slovanu. Hráči Dukly však zbrane neskladajú, útočník Andrej Šťastný sa vyjadril pomerne stručne: „Dnes vyhrali domáci, zajtra vyhráme my.“