Trenčania s bronzom na hrudi

30. 03. 2012 Šport
Trenčania s bronzom na hrudi

Štvrtý vzájomný zápas medzi Duklou Trenčín a HC Slovan Bratislava rozhodol o tíme, ktorý sa stretne vo finále s HC Košice. Trenčania na domácom ľade podľahli Slovanu a stali sa tak držiteľmi bronzových medailí.

Trenčania vstúpili do štvrtého semifinálového zápasu s odhodlaním vrátiť sériu na bratislavský ľad. Už v 4. minúte sa im podarilo streliť úvodný gól zásluhou Melichárka, ktorý prekonal Konráda presnou strelou od kruhov. Podarilo sa im tak rovnako ako v prvých dvoch zápasoch streliť prvý gól stretnutia. Pravidlo „nedáš – dostaneš“ nabralo na platnosti, keď sa vojakom nepodarilo vsietiť ďalší gól za Konrádov chrbát napriek mnohým šanciam. Prekonať brankára sa podarilo hosťom, konkrétne útočníkovi Hudáčkovi, ktorý v 9. minúte vyrovnal stav zápasu na 1:1. O necelú pol minútu sa priaznivci bratislavského hokeja tešili opäť, tento krát zásluhou Kukumberga, ktorý prekonal Hiadlovského. Druhý inkasovaný gól znamenal zmenu brankára na domácej strane a do brány sa tak vrátil Vladimír Kováč. Posledná minúta priniesla so sebou dva góly, oba však z hokejok hostí. Najskôr prekonal trenčianskeho brankára Kukumberg, o 11 sekúnd Bulík. Do kabín sa tak bratislavský Slovan po prvej tretiny odobral s trojgólovým náskokom.

Do druhej tretiny vstúpili aktívnejšie hostia, avšak Kováča v bráne neprestrelili. Fanúšikovia oboch tímov si pýtali od svojich hráčov gól, na ten si však museli počkať. Trenčania si prestali akosi dávať pozor na disciplinovanosť, nakoľko sa museli v priebehu pár minút ubrániť až trom presilovkám hostí. Domácich však podržal brankár Kováč, ktorý presnými zákrokmi nedovolil poslať puk do svojej brány. Na druhej strane sa v 34. minúte do veľkej šance dostal Tybor, Konrád jeho strelu ale vyrazil. V čase, keď diváci tlieskali na počesť Paľa Demitru, rozhodca odpískal nedovolený zákrok na Hudáčka v útočnom pásme a nariadil trestné strieľanie. Kováč ale mladého útočníka vychytal. Gól do šatne tento krát strelili domáci; konkrétne Gašparovič 48 sekúnd pred záverečnou sirénou, ktorému asistoval Tybor a znížil tak stav na 2:4.

Poslednú časť hry začali Trenčania s odhodlaním streliť rýchly gól a znížiť tak dvojgólový náskok Slovanu. Tlak domácich prerušil v 45. minúte až Švárny, ktorý sa ocitol voľný pre Kováčom, ten jeho strelu ale zneškodnil. Trenčianski fanúšikovia sa tešili až na začiatku 51. minúty, kedy využil presilovku Biro. Diváci si začali pýtať aj vyrovnávajúci gól a na Zimnom štadióne Pavla Demitru by sa dobrá nálada dala snáď aj krájať. 62 sekúnd pred koncom zápasu už brankár domácich sedel na hráčskej lavičke a Trenčania to tak skúšali na Konráda v šestici. Vojaci však ani v takomto zložení neprekonali brankára hostí, čo pre nich znamenalo bronzové umiestnenie v tejto sezóne a pre hráčov Slovana postup do finále.

Diskusia k článku