T. Bokroš: Ďakujem „Kopcovi“ a hlavne divákom!

20. 10. 2012 Šport
T. Bokroš: Ďakujem „Kopcovi“ a hlavne divákom!

12. slovenskej hokejovej Tipsport extraligy bolo v Trenčíne o čosi výnimočnejšie ako v ostatných mestách. Žlto-červený dres si obliekla posila zo zámoria, Tomáš Kopecký, ktorá prilákala na tribúny tisícky fanúšikov. Pred divákov tak bola nastolená možnosť vidieť dvojnásobného držiteľa Stanley Cupu, pred hráčov príležitosť zahrať si s ním. Kto mal väčšiu radosť? Návštevníci alebo samotní hráči? Ťažko posúdiť.

 

Hráči trenčianskej Dukly urobili na začiatku zápasu chyby, ktoré hostia potrestali dvoma rýchlymi gólmi. „Trošku sme zaspali začiatok a pritom sme si to prízvukovali, že musíme hrať veľmi dobre. Dnes po dvoch minútach sme prehrávali 2:0, ale klobúk dole pred celým mužstvom, neprestali sme hrať a pomaličky sme sa doťahovali a nakoniec sme vyhrali,“ krátko zhodnotil zápas strelec prvého trenčianskeho gólu Tomáš Kopecký.  „Strelený gól ma potešil a určite ma to aj nakoplo a ukľudnilo, pretože po dnešnom rozkorčuľovaní som mal veľké nervy, vôbec nič ma neposlúchalo, trošku som bol aj nervózny,“ priznal sa. Nervozita našťastie z Tomáša časom opadla a po 60. minútach hry sa mohol spolu s celým tímom tešiť z víťazstva 4:2.

 

Na Zimný štadión Pavla Demitru v Trenčíne prišlo na zápas medzi Trenčínom a Skalicou oveľa viac ľudí, ako chodilo na predošlé zápasy. Lákadlo bolo jasné – Kopecký! Kým fanúšikovia oceňovali hráčske kvality na ľade, hráči naopak nasávali energiu od povzbudzujúcich návštevníkov štadiónu. „Pozrel som na jednu tribúnu, na druhú a všade ľudia. Diváci si to možno ani neuvedomujú, ale oni nás niekedy dokážu tak strhnúť, že človek keď už aj nemá síl a počuje, ako oni fandia, tak vydá zo seba ešte viac a ide na doraz. Keby toľkoto divákov chodilo na každý zápas, bolo by to len pre dobro hokeja a samozrejme aj pre nás,“ vyjadril sa potešený hráč Dukly Tomáš Bokroš. Práve spomínaný obranca mal pri viacerých striedaniach možnosť zahrať si so slovenským vicemajstrom z tohtoročných MS. „Možnosť zahrať si s „Kopcom“, hráčom NHL, sa nepošťastí každému. Keď som ho videl pred sebou, skutočne som si ho vážil. Bol to krásny zápas. Ďakujem „Kopcovi“ a hlavne divákom,“ netajil radosť Bokroš.

 

Trenčianski fanúšikovia, ktorí sú na celom Slovensku známi svojimi transparentmi, prichystali i na tento zápas trefné slová na kuse papiera „POĎME UŽ LEN HORE s KOPCOM, NECH JE LEPŠIa KLÍMA!“ ktorými privítali posily – Kopeckého i bratov Klímovcov. V čase, kedy na časomerači svietila 38. minúta, diváci na štadióne začali, ako už býva veľmi pekným zvykom, spontánne kričať meno „Pavol Demitra“ a pridali i silný potlesk. „Dnes a aj minulý zápas som si to uvedomil a všimol a je to parádna myšlienka. A hoci bol Paľo Trenčan, bolo by super, keby sa pridali aj fanúšikovia na iných štadiónoch,“ zhodnotil zvyk trenčianskych fanúšikov Tomáš Bokroš.

 

Dukla Trenčín – HK 36 Skalica 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)

20. Kopecký (Klíma), 25. Marosz (Kopecký), 40. Jakúbek, 54. Tybor (Bednár) - 3. Školiak (Preisinger), 3. Holovič

Diskusia k článku