Štart do playoff neúspešný, bojovnosť do ďalších zápasov ale nechýba

26. 02. 2012 Šport
Štart do playoff neúspešný, bojovnosť do ďalších zápasov ale nechýba

V nedeľných podvečerných hodinách nastúpili trenčianski juniori na domácom ľade do duelu proti HC05 Banská Bystrica. Prvý vzájomný zápas priniesol okrem piatich gólov aj zranenia a nespokojnosť na strane Dukly.

 

Úvod zápasu si režírovala domáca Dukla, avšak ani jeden z hráčov nedokázal prekonať bystrického brankára Sabola. Netrvalo však dlho kým sa hosťujúci hráči dostali do útočného pásma a snažili sa dostať puk za domáceho brankára  Nagya. Ten však vychytal strely Luntera i Akantisa. Hra bola dynamická zo strany na stranu, po prvej tretine bol však stav bezgólový.

 

Do druhej časti hry lepšie nastúpili domáci, ktorí od 22. minúty viedli vďaka gólu Koyša. Nedokázali však využiť presilovku, ktorú si vyslúžili vďaka faulu Libiča, ktorého rozhodca Višňovský poslal na dve minúty na trestnú lavicu za držanie. Bystrickí hráči pokryli obranné pásmo a nedali domácim šancu ani na poriadnu strelu. Nielen, že sa ubránili, ale začali čoraz častejšie útočiť na Nagya. Prekonal ho počas presilovky  v 37. minúte Zigo a gólom tak vyrovnal stav na 1:1. O necelé štyri minúty sa Nagy obzeral za svoj chrbát opäť, tentokrát po strele Predajnianskeho. Bystrica sa tak tri sekundy pred koncom druhej tretiny ujala vedenia a do konca zápasu nepoľavila.

 

Aj v poslednej tretine boli viac aktívni hosťujúci hráči. V 45. minúte využili chybu domáceho obrancu ktorý stratil puk a v rýchlom brejku zakončoval úspešne Viedensky, ktorý zvýšil náskok svojho tímu o dva góly. Trenčania sa snažili bojovať, avšak neúspešne. Hlavný rozhodca poslal na štyri minúty na trestnú lavicu domáceho Habšudu za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou a aj túto presilovku Bystričania využili. Autor štvrtého gólu hostí, Tomáš Zigo, poslal puk do odokrytej brány Nagya potom, ako sa to nepodarilo jeho spoluhráčovi Predajnianskemu. Hostia tak v 46. minúte viedli už o tri góly a do konca zápasu sa im stačilo ubrániť. Rozhodca vylučoval v posledných minútach na oboch stranách, avšak ani jeden z tímov sa už nedokázal gólovo presadiť.

 

Domáci Trenčín, ktorý nastupoval do playoff z pozície lídra, tak podľahol v prvom vzájomnom zápase Bystrici 1:4. Počas zápasu sa zranili až traja domáci hráči, čo narušilo herný štýl, ktorý Trenčania preferovali. Tréner Trenčianskych juniorov Juraj Jakubík uviedol, že už od zajtrajšieho zápasu sa musí zo strany jeho zverencov zvýšiť agresivita v osobných súbojoch a viac ísť do zóny, kde padajú góly.  „Musíme mať väčšiu vôľu po víťazstve ako dnes,“ dodal tréner domácich.

Diskusia k článku