Pohľad na víťazný zápas AS Trenčín nad FC Nitra 5:2 očami obrancu Čögleya

08. 04. 2012 Šport
Pohľad na víťazný zápas AS Trenčín nad FC Nitra 5:2 očami obrancu Čögleya

V 26. kole Corgoň ligy privítali Trenčania na domácom trávniku hostí z Nitry. Súpera, ktorý mal pred týmto stretnutím rovnaký počet bodov, však nepodceňovali a nastúpili s odhodlaním vybojovať si víťazstvo. Z troch bodov sa na konci stretnutia tešili zverenci Adriána Guľu, nakoľko zdolali Nitru 5:2.

Zdalo by sa, že Trenčania úvod zápasu akoby prespali, ale hostia im veľmi rýchlo nastavili budík. Rýchlym gólom už v 3. minúte otvoril stav stretnutia Soumah, ktorý akosi prinútil domácich viac bojovať. „Vedeli sme, že budú hrať agresívne, čo sa aj potvrdilo. Začiatok zápasu nebol z našej strany najlepší, rýchlo sme inkasovali,“ hodnotí prvé minúty stretnutia Trenčan Čögley. Svoje mužstvo podržal predovšetkým brankár Volešák, ktorý zabránil ďalšiemu inkasovanému gólu z kopačky Kroupu. „Veľmi dobre sme sa posunuli vpred, keď tréner preskupil rady. Peter Kleščík na pozícii defenzívneho záložníka urobil kus dobrej práce,“ pochválil svojho spoluhráča mladý obranca. Prvý polčas priniesol so sebou síce len jeden gól, ale dostatočne prinútil obe mužstva bojovať o cenné tri body.

Už koniec prvej časti hry sa niesol v tlaku zo strany domácich a úvod tej druhej nebol odlišný. Čögley priznal, aké slová zneli medzi hráčmi počas prestávky: „Povedali sme si, že budeme pokojní. Neboli sme prvýkrát v takejto situácii, tak sme vedeli, ako máme reagovať.“

„Vstup do druhého polčasu sme mali fantastický, keď sme do desiatich minút dali dva góly,“ pochvaľoval si. O vyrovnávajúci gól sa postaral v 48. minúte Depetris a o 7 minút neskôr sa diváci tešili z gólu Peltiera. Hostia však neskladali zbrane a snažili sa vybojovať si priestor pred Volešákovou bránou. V 59. minúte Trenčania dostatočne nepokryli Gajdoša a ten zo stredu pokutového územia vsietil domácim vyrovnávajúci gól. „Nezlomilo nás to a stále sme hrali tú našu hru bez tlaku či stresu. Bolo na nás vidieť odhodlanie a že sme hladnejší po úspechu,“ konštatoval hráč napokon víťazného tímu. Do konca stretnutia domáci strelili ešte tri góly, ktorými si zabezpečili výhru a víťazné body. Fanúšikov zo sedačiek zodvihol najskôr v 68. minúte Štefánik, o necelých desať minút Štyvar a v nadstavenom čase už len víťazstvo Trenčanov potvrdil Mazan.

Tréner hostí, Ladislav Jurkemik, sa po stretnutí priznal, nie že sa nepamätá, kedy naposledy dostal jeho tím počas zápasu päť gólov, ale že takúto nádielku nedostal ešte nikdy. Nieto ešte počas jedného polčasu.

Čögley, s číslom 17 na chrbáte, sa len potešil, že prepísali jeho štatistiku. „Aj to prináša futbal. Pre Nitru možno krutý výsledok, ale my sme chceli ešte viac. Ale hlavne sme chceli vyhrať,“ dodal na záver s úsmevom na tvári.

Diskusia k článku