PODPORTE PROJEKT LETO V GALÉRII

04. 05. 2018 PR

Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne minulé leto po prvýkrát sprístupnila verejnosti svoje exteriérové priestory. Každú sobotu počas letných prázdnin sa nádvorie galérie premenilo na obrovský tvorivý ateliér. Návštevníci toho zažili naozaj veľa. Maľovali ako naozajstní maliari na stojanoch, naučili sa robiť grafiky, ilustrácie, točiť hrnčiarskym kruhom a akrylová farba tam tiekla potokom. Ľudia si tiež mohli kresliť kriedami, skákať gumu, tancovať latinsko americké tance, maľovať na drevo či tvoriť z odpadu.
 

Tvorivé dielne, zaujímaví hostia, výtvarníci, prednášky, hudobné vystúpenia, to všetko bolo súčasťou programu prvého ročníka úspešného projektu Leto v galérii. Galéria sa vďaka pozitívnym ohlasom rozhodla projekt Leto v galérii zrealizovať aj v tomto roku. Nielen príprava projektu, ale aj materiálne a technické zabezpečenie je finančne veľmi náročné, preto sa Galéria M.A. Bazovského aj tento rok zapojila do Participatívneho-komunitného rozpočtu (PKR) Trenčianskeho samosprávneho kraja a bude sa uchádzať o finančnú dotáciu.

Ak sa vám projekt Leto v galérii páči, podporte ho svojím hlasom a pomôžte vytvoriť unikátny kreatívny priestor v centre mesta. Hlasovanie prebieha od 1. mája do 15. mája 2018.

https://www.tsk.sk/financie/participativny-komunitny-rozpocet/trencin/4.-leto-v-galerii.html?page_id=415589

Diskusia k článku