Novootvorené materské centrum v OC Laugaricio

16. 05. 2014 PR

Trenčín sa stal po Bratislave druhým miestom, kde vzniklo profesionálne centrum pre rodičov a budúcich rodičov predeti care. Kurzy, cvičenia, prednášky, workshopy, odborné poradenstvo, tvorivé dielne či angličtina pre najmenších budú vedené profesionálmi z praxe. A to všetko na jednom mieste v priestoroch novootvoreného materského centra predeti care v OC Laugaricio. Pozitívne ohlasy a stovky spokojných rodičov v Bratislave viedlo k myšlienke rozšíriť potrebu edukácie v starostlivosti o dieťa a matku zdravotníkmi a profesionálmi aj do Trenčína. Moderne a účelovo zariadené priestory centra sa otvorili pre všetkých budúcich rodičov, rodičov, ale samozrejme aj pre ich deti v sobotu 10. mája. Pri príležitosti otvorenia sa konali aj bezplatné odborné prednášky a kurzy.

 

O materskom centre predeti care:
Máme dlhoročné skúsenosti s dojčenským svetom (už od roku 1992) a spolupracujeme s takmer všetkými pôrodnicami na Slovensku. Rozsiahle diskusie, ktoré sme viedli s profesionálmi a pediatrami nám pomohli vytvoriť materské centrum, ktoré ponúka najlepších odborníkov , vybavenie a služby počas tehotenstva a po narodení na Slovensku. Úsmev na tvárach najmenších je pre rodičov tou najlepšou odmenou. My to vidíme rovnako, a preto vám chceme pomôcť vyčariť úsmev a priniesť spokojnosť čo najčastejšie. Počnúc pozitívnym znakom na tehotenskom teste až po zacvaknutie pracky na detskej sedačke ponúkame pomoc a inšpiráciu na každom kroku. Vďaka umiesteniu centra v našej predajni sú všetky potreby pod jednou strechou v príjemnom a prístupnom modernom centre.

O kurzoch, ktoré centrum ponúka:

Prednáška pre budúcich rodičov- odborná psychofyzická príprava na pôrod s diplomovanou pôrodnou asistentkou. Prednáška zahŕňa prípravu na pôrod a posledné týždne tehotenstva, priebeh pôrodu, úľavové techniky a úlohu partnera pri pôrode. Oteckovia sú srdečne vítaní. Prednáška trvá 1,5 hodiny a je s ňou spojená aj diskusia. Dozviete sa naozaj všetko, čo potrebujete vedieť.

Kurz dojčenia- počas tejto hodnotnej prednášky preberieme dojčenie v prvých dňoch po pôrode, starostlivosť o prsia, praktické ukážky polôh pri dojčení, signály, kedy je dieťatko skutočne hladné, nočné dojčenie a v neposlednom rade aj možné komplikácie s dojčením. Záver prednášky tvorí diskusia, ktorej sú vítané akékoľvek otázky budúcej mamičky. Materské mlieko je liek, preto skutočne pomáhame mamičkám dojčiť. Kurzom vás bude sprevádzať profesionálna laktačná poradkyňa a pôrodná asistentka v jednej osobe.

Cvičenie pre tehotné- pôrod je nádherným emocionálnym zážitkom, na druhej strane je pre telo náročnou a vyčerpávajúcou úlohou. Ak chcete zostať v kondícii, cítiť sa pripravená a skutočne dobre naladená, rada vám v tom pomôže naša skúsená diplomovaná pôrodná asistentka. Nemusíte sa báť náročnosti cvikov. Rešpektujeme individualitu každej ženy a sme pripravení prispôsobiť cvičenie budúcim mamičkám v rôznych štádiách tehotenstva a naplniť tak predstavy každej z vás.

Kurz prvá pomoc pre deti v domácnosti- o prvej pomoci sa veľa hovorí a všade sa s ňou stretávame v poslednom čase, ale počuť a vidieť nestačí, treba sa naučiť základné hmaty, treba si jednotlivé úkony vyskúšať skôr, ako budeme odkázaní sami na seba bez nácviku...

Diskusia k článku