PROGRAM NA VÍKEND

18. 05. 2018 Pozvánky
PROGRAM NA VÍKEND

Tento víkend na vás čaká v Trenčíne a okolí naozaj bohatý program. Poďte si z neho vybrať to svoje!

Sobota 19. mája bude patriť všetkým múzeám a galériám. Do tohto celoeurópskeho projektu sa tento rok v Trenčíne zapojí Mestská veža, Trenčianske múzeum, Galéria M. A. Bazovského, Piaristické gymnázium J. Braneckého, Trenčiansky hrad, Karner sv. Michala, Katov dom, Hvezdáreň. prof. Alojza Cvacha a Ateliér Nová Vlna. Príďte do mesta a navštívte tieto krásne pamiatky.

V našom regióne máme naozaj zaujímavé súťaže! Príďte sa už túto sobotu 19. mája pozrieť na 2. ročník súťaže v kosení tradičnou kosou Soblahovská kosa 2018. Program začína už o 9:30 a okrem súťažných výkonov uvidíte aj folklórne skupiny Dolinečka a Harmonikári. Pre deti budú pripravené hry a všetci sa môžu občerstviť pivom, kofolou, gulášom či špekáčikmi.

V sobotu 19. mája vás čaká aj slávnostné otvorenie Mierového námestia. Počas dňa zažijete muzikál Studňa lásky v podaní ZUŠ K. Pádivého Trenčín, spoločný koncert Slovenského komorného orchestra a Komorného orchestra mesta Trenčín a večerný koncert speváčky Márie Čírovej. Okrem toho si budete môcť pozrieť výstavu Mierové námestie na starých pohľadniciach a historici porozprávajú o Trenčíne za čias praveku, Rímskej ríše aj o počiatkoch mesta. Pre deti je pripravená pátracia hra Tajomstvá Mierového námestia.

Chodíte podchodom na Hasičskej ulici? Ak sa vám príliš nepáči jeho vzhľad, už čoskoro sa môžete tešiť na jeho novú atraktívnu tvár! V sobotu podchod totiž umelci premaľujú a zveľadia na jednodňovom festivale Fest Art Trenčín. Podchod bude zdobený maľbami dominant mesta, ktoré vytvoria peknú scenériu. Počas celého dňa bude akcia sprevádzaná marketom, chillout a gastro zónou a hudobným doprovodom  dj-ov na Mládežníckej ulici. Na záver dňa sa môžete tešiť na Fest Art Trenčín 2018 – Afterparty.

Radi si s deťmi tvoríte? Príďte v nedeľu 20. mája na podujatie Hradné dielničky pre tvorivé ručičky, ktoré sa bude konať od 14:00 do 17:00 v priestoroch kasárne Trenčianskeho hradu na 2. poschodí. Pre deti budú pripravené zaujímavé a veselé témy, ktoré ich potešia a domov si odnesú milé dekorácie či iné užitočnosti.

V utorok sme si pripomenuli Svetový deň rodiny, ktorý na svojom podujatí s názvom Deň rodiny, oslávi aj Centrum pre rodinu Trenčín. Už 3. ročník tohto podujatia sa bude niesť v znamení motta: Stojíme pri sebe! Užite si s vašou rodinou chvíle plné hudobných vystúpení, súťaží a športových aktivít. Predstavia sa Hugo Sníček, Nina Kohoutová, The Gospel Family, DFS Radosť, Happy English a Tancujúce Tigríky. Ste srdečne vítaní v nedeľu 20. mája od 14:30 na Mierovom námestí.

Prajeme vám krásny víkend!

Diskusia k článku