Pavol Seriš naostro pre Trenčiansku internetovú televíziu!

04. 10. 2014 Osobnosti

Zoznámte sa s Pavlom Serišom, ktorý sa nám pre Trenčiansku internetovú televíziu odhalil naostro! Samozrejme, hovoríme aj o jeho vystúpení v Klube Lúč s hrou Na ostro!, ale čo-to zo svojho života nám prezradil aj pri výrobe reportáže. Tá vznikla s cieľom predstaviť vám talentovaného, vtipného a sympatického rodáka z Trenčína, ktorý dobýja svetové divadelné dosky.

Hovorí si aj Pavol „Palec“ Seriš a na konte má totiž hneď niekoľko ocenení, a to nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Na Slovensku sa v roku 2012 stal Objavom roka na Kremnických gagoch a teraz, o dva roky neskôr, sa môže pýšiť ocenením z Ríma i Prahy. V Ríme osnil na divadelnom festivale Roma Teatro Festival 2014 s anglicko-talianskou verziou pohybovej komédie jedného herca Chutilo vám, páni? Z Prahy si odniesol čestné ocenenie zo súťaže s názvom Ceny Evalda Schorma za jeho krátku tragikomédiu pre štyri postavy s názvom Nezamestnaní.

Z trenčianskeho gymnazistu tak vyrastá multitalentovaný divadelník, komik, autor rôznych hier a dokonca aj výtvarník či autor komiksov s nádychom absurdného humoru. V súvislosti s ním vydal aj knihu Absurdity, naivity. Jeden z jeho kreslených vtipov nájdete aj v podchode na Hasičskej ulici s názvom Hlavonožce. Aktuálne je absolventom pohybového herectva na Janáčkovej akademii múzických umění v Brne a vytrvalo chce v štúdiu pokračovať, tentoraz ako doktorand. Ako sám hovorí, keby mu herectvo nevyšlo, živil by sa tlmočníctvom. Oplýva totiž znalosťou až štyroch jazykov, ktoré vyštudoval na Masarykovej univerzite v Brne. Tento talentovaný komik sa tak dokáže dohovoriť nielen po anglicky, ale aj nórsky, francúzsky či španielsky. Jazyky však šli bokom, pretože Pavol Seriš prepadol láske k divadlu. Aj vďaka tomu sa aj u nás v Trenčíne môžeme schuti zasmiať na jeho vydarených kúskoch, skečoch, etudách a frkoch, ako ich sám nazýva. Jediné, čo obyvateľky Trenčína asi veľmi nepoteší je to, že Pavol Palec Seriš je už dlhoročne šťastne zadaný.

Jeho prvé vystúpenie sme spolu s jeho kolegom Jurajom Hubinským mohli vidieť v roku 2006 v trenčianskom Klube Lúč s názvom Stará láska hrdzavie. Od vtedy sa od divadla nevedel odtrhnúť a z amatérskeho herca sa zmenil na profesionála, ktorý sa živí tým, čo ho baví a napĺňa.

Spoznajte ho trochu bližšie prostredníctvom našej reportáže. V rámci nej vás tiež pozýva na svoju premiéru s komédiou jedného herca s názvom Autor do kina Hviezda, ktorá má byť jeho doteraz najosobnejšou výpoveďou. Tešíte sa? My určite áno!

Diskusia k článku