Mimoriadne MsZ v Trenčíne 7.11.2011

08. 11. 2011 Mestské zastupiteľstvo
Mesto dohodou s ERESom získa dve nové kotolne
 
Mesto Trenčín uzavrie ďalšiu dohodu s dodávateľom tepla, spoločnosťou ERES. Na mimoriadnom zasadnutí mestského zastupiteľstva v pondelok 7. novembra o tom jednohlasne rozhodli poslanci. Dohoda sa týka 14. dodatku k zmluve, ktorý predchádzajúce vedenie mesta schválilo v októbri minulého roka. Na základe dodatku firma vykonala rekonštrukčné práce na kotolniach na dvoch základných školách, Centre voľného času a v areáli Mestského hospodárstva a správy lesov. Na základe dohody mesto sprevádzkuje dve nové kotolne a bude šetriť za vykurovanie v MHSL aj v kine Hviezda.
 
Dohoda mestu ušetrí 60 tisíc eur, keďže jej súčasťou je znížená cena prác za rekonštrukcie kotolní z 575 600 eur na 515 tisíc eur, čo je suma, ktorá vzišla z nezávislého znaleckého posudku. Mesto dohodou zároveň uzavrelo so spoločnosťou splátkový kalendár, peniaze firme bude splácať do konca roka 2014.
 
Dohoda sa týkala ďalšieho dodatku, ktorý nové vedenie mesta spochybnilo, keďže ho neschválilo mestské zastupiteľstvo, čo viedlo v minulých mesiacoch k podaniu trestných oznámení. Primátor Trenčína Richard Rybníček uviedol, že bez ohľadu na právny stav a podozrenie z trestných činov práce vykonané boli a kotolne firma zrekonštruovala, čo mesto viedlo radšej k uzavretiu dohody pred prípadným súdnym sporom.  
 
„Dohodami o urovnaní sme ušetrili značné prostriedky. Navyše nová kotolňa v MHSL je dokončená na 97 percent a nevyužitá stojí v areáli MHSL. Od 22. novembra nahradí starú kotolňu s obrovskými tepelnými stratami a ušetrí až 60 percent vykurovacích nákladov. Súčasťou dohody je aj to, že ERES nainštaluje ďalšiu, mobilnú  kotolňu v kine Hviezda, čím podľa odborníkov dôjde k 50-percentnej úspore oproti prevádzke súčasnej kotolne,“ zdôvodnil Rybníček.
 
Dohody však podľa jeho slov nemajú vplyv na podané trestné oznámenia. „Dohoda nemení nič na tom, či sa trestný čin stal alebo nestal. To už je však vecou vyšetrovania orgánov činných v trestnom konaní. Mojou úlohou je mestu šetriť peniaze,“ dodal Rybníček, ktorú zmluvu so spoločnosťou ERES vypovedal, pričom 1. septembra začala plynúť ročná výpovedná lehota.

Diskusia k článku