Para, Tata Bojs a Billy Barman miniturné

06. 11. 2011 Kultúrne podujatia

Tri spriatelené slovenské a české skupiny sa predstavia na unikátnych spoločných koncertoch v Košiciach, Hruštíne, Trenčíne a Bratislave. Hrať na nich budú nielen svoje známe hity, no tentoraz sa chcú zamerať predovšetkým na najnovšiu tvorbu. Para, Tatabojs a Billy Barman totiž pracujú na nových materiáloch, ktoré by mali predstaviť práve na nadchádzajúcom turné.

Para preruší počas turné prípravy nového albumu, no ako ochutnávku z neho ponúkne fanúšikom pesničku Koniec leta. Na koncertoch ju tradične odspieva Lasky, v rádiách v nej však môžete počuť aj hlas hosťujúcej herečky Táni Pauhofovej a jej kolegu Roba Rotha. "Sú to naši kamaráti a s nahrávaním nemali problém," dodáva basgitarista Pary Matúš Vallo, ktorý sa nadchádzajúcich koncertov už nevie dočkať.

Medzi "kamarátov" skupiny sa už zaradil aj anglický producent Eddie Stevens, partner Jany Kirschner -- práve on bude nový album Pary produkovať. Prizvanie ďalších skupín ku krátkemu turné bolo celkom prirodzeným krokom. "S Billym Barmanom sme boli na spoločných koncertoch už viackrát a radi si to zopakujeme. No a Tatabojs sú zas našou najobľúbenejšou českou skupinou, dohodli sme sa veľmi rýchlo," hovorí Vallo.

Billy Barman plánuje v rámci turné nakrúcať video ku svojmu novému singlu, Tatabojs zas predstavia slovenským fanúšikom repertoár z novej veľkej platne Ležatá osmička, ktorú vydali v lete tohto roka. Trojica kapiel bude koncertovať 28. októbra v Košiciach, 29. októbra v Hruštíne, 3. novembra v Trenčíne a 4. novembra v Bratislave, kde vystúpi v rámci festivalu Zimný Žákovic Open.

Diskusia k článku