Hrad Beckov otvára 2. sezónu po rekonštrukcii

19. 04. 2013 Kultúrne podujatia
Hrad Beckov otvára 2. sezónu po rekonštrukcii

BECKOV. Už druhý krát otvára hrad Beckov svoje brány po rekonštrukcii. Sezónu 2013 slávnostne otvorí 27. a 28. apríla. Šerm, rozprávky, súťaže, dobová kuchyňa, lukostreľba či žonglérske predstavenie. A ešte omnoho viac. O program sa počas slávnostného otvorenia postará skupina historického šermu Rád sv. Galahada spolu s Templármi z hradu Bagras a skupinou historického tanca Galthilion a mnoho ďalších.

V roku 2012 zaznamenal beckovský hrad veľký nárast návštevníkov, pričom od otvorenia hradu 19. mája do novembra, navštívilo hrad Beckov vyše 50 tisíc ľudí počas viac ako 60tich podujatí. Na porovnanie, pred rekonštrukciou bola návštevnosť okolo 27 tisíc ročne.

Sezóna 2013 prináša viacero noviniek. Jednou z nich je stála expozícia k dejinám hradu a obce „Beckov od dávnoveku po novovek“, ktorú pripravil Slovenský archeologický a historický inštitút (SAHI). Pribudla nová podlaha v hradnej kaplnke a tiež drevený mostík nad „vlčou jamou“ . Zmeny nastali aj v otváracích hodinách, ktoré sú v piatok a sobotu od júna do augusta predĺžené až do 21.00. A tradičné „zatvorené“ pondelky, budú tiež v tomto období teda netradične otvorené. Zaujímavou novinkou je permanentka pre rodiny s deťmi alebo jednotlivcov, umožňujúca neobmedzený vstup počas celej sezóny. Tento rok je tu tiež možnosť platby kartou, čo isto ocenia nielen zahraniční turisti.

Kultúrny program čerpá z úspešných podujatí minulého roka, ako sú divadelné predstavenia pre deti, lukostrelecký turnaj, letné kino či tekvicový candrbál. A nielen to. Rozprávková burza kníh, slávnosti rodinných pivovarov alebo nočná prehliadka hradu spojená s módnou prehliadkou historických šiat sú ďalšími „vôňami“, ktorými chce hrad Beckov zaujať. Na záver sezóny 2013 nebude chýbať už tradičná hradná zabíjačka s ochutnávkami.

Na beckovskom hrade stretnete počas roka okrem rytierov z Rádu sv. Galahada, aj známych bábkarov z Divadla Maškrta či nemenej známu šermiarsku a divadelnú spoločnosť Memento mori (CZ).

Podrobné informácie o vstupnom, otváracích hodinách a programe nájdete na www.hrad-beckov.sk. Sledujte tiež www.facebook.com/hradbeckov.

Galéria k článku

Hrad Beckov otvára 2. sezónu po rekonštrukcii
Hrad Beckov otvára 2. sezónu po rekonštrukcii

Diskusia k článku