Dve percentá pre Trenčiansku nadáciu

12. 02. 2014 Krátke správy

Trenčianska nadácia aj tento rok rozbieha kampaň na získanie dvoch percent z dane fyzických i právnických osôb. Na podporu kampane vyrobila krátky videoklip. Ambíciou autorov klipu je prilákať pozornosť verejnosti a presvedčiť doposiaľ nepresvedčených.

Každá firma, ale i jednotlivec môže rozhodnúť o tom, komu poukáže 2 % zo zaplatenej dane. Je dobre sa rozhodnúť. Tak ako si dôsledne a cielene vyberáme destinácie našich dovoleniek, tak bude fajn sa rozhodnúť, komu venujeme svoje 2 %. Je to len malá časť daní, o ktorých smerovaní môže rozhodnúť verejnosť, mimovládky však za ňu dokážu robiť neuveriteľné veci.

Na http://www.trencianskanadacia.sk/vsetko-o-darovani/2-zo-zaplatenej-dane si zároveň môžete stiahnuť potrebné tlačivá.

Získané 2% použije nadácia podobne ako v roku 2013, kedy prijala sumu 9 546,03 €. Tretina z nej putovala na podporu projektov v grantovom kole Nové nápady na Váhu, tretina pokryla financovanie predstavení klaunov pre deti v špeciálnych internátnych školách a domovoch sociálnej starostlivosti po celom Slovensku a zostávajúca tretina pomôže do konca roku 2014 financovať projekty nadácie v rámci srdečnej kampane venovanej núdznym (Otvor srdce - daruj knihu, Dobrý bazár, Benefičná aukcia).

 

Vypracovala: Alena Karasová, správkyňa nadácie, 12.2.2014

karasova@trencianskanadacia.sk, 032 7445500, 0903 175863

www.trencianskanadacia.sk

 

Diskusia k článku