Vianočný basketbalový turnaj 2013

18. 12. 2013 Šport

Tradičné basketbalové podujatie „Vianočný turnaj McDonald´s“ organizovaný klubom TJ Štadión Trenčín opäť pozýva všetkých priaznivcov dobrého basketbalu do Trenčína. V Mestskej športovej hale pod Čákovým hradom sa 21. decembra od 9.30 h uskutočnia zápasy mladších žiakov a mužov.

„Do programu sme sa po minuloročnom úspechu rozhodli zapojiť aj divácky obľúbenú smečiarku exhibíciu. Svoju účasť prisľúbili hráči, ktorí to vedia poriadne zabodnúť do koša. Veríme, že trenčianska športová hala na Sihoti sa opäť zaplní rovnako, ako tomu bolo vždy za posledné roky. Turnaja mladších žiakov sa okrem domáceho družstva TJ Štadión Trenčín, zúčastnia družstvá MBK AŠK Slávia Trnava, ŠBK Handlová a ešte čakáme na potvrdenie jedného družstva“, povedal hlavný organizátor podujatia Tomáš Vavro.
 
Vzhľadom na to, že turnaja sa zúčastňujú od jeho zrodu aj mužské družstvá, nebude chýbať ani tento rok kategória pre „priateľov basketbalu“, ktorej sa zúčastnia súčasní aj bývalí hráči z Trenčína.
 
Minulé ročníky podporili deti na turnaji hráči ako  Marek Kozlík, Branislav Brliť, Martin Biňovský, Marta Páleníková, Barbora Fabianová, Jozef Vojtek, Ondrej Haviar, Viliam Kosa, Branislav Koczkáš, Martin Nižný, Peter Tilandy, Michal Podhorský, Viliam Ridzoň, Daniel Boor, Ľuboš Štorcel, Filip Pavlenda, Tomáš Holešovský, Ivan Mikušovič, Jozef Ďurček alebo súčasný tréner Levických Patriotov Ladislav Lutovský. Všetci sú extraligovými basketbalistami a niektorí z nich sa dokonca predstavili v reprezentácii Slovenska.
 
 „Tento rok opäť sľúbil svoju účasť Dats da Show alias Martin Leco, ktorý príde deti potešiť svojimi basketbalovými kúskami. Tento chalan dokáže neskutočné veci s basketbalovou loptou a bude jedným z vrcholov programu. Atraktívna bude aj spomenutá smečiarska exhibícia. Mená súťažiacich zatiaľ neprezradíme, ale ľudia si ich po súťaži určite zapamätajú. Samozrejme, nesmieme zabudnúť na deti, pre ktoré je celý turnaj organizovaní. Svoje umenie budú mať príležitosť ukázať všetci aj v rôznych basketbalových zručnostiach medzi prestávkami. Predstavíme aj pravidelný program podpory talentovaných mladých basketbalistov,“ dodal na záver Tomáš Vavro.
 
PR článok: TJ Štadión Trenčín

 

Diskusia k článku