Hrabovka 2013

14. 05. 2013 Šport

Sobota a nedeľa sa niesli v znamení burácajúcich motorov a pískajúcich pneumatík. Aj napriek nepriazni počasia sa nadšenci motoršportu stretli za pomoci hlavného organizátora Združenia pre rozvoj motoristického športu na Slovensku - M3M Racing cup na druhom kole pretekov automobilov do vrchu.  Miestom konania bola trať dlhá 2300 metrov vedúca po štátnej ceste č. III. 507 15, v úseku Trenčín, časť Horné Orechové – Hrabovka. Po piatkovom administratívnom preberaní sa na štart sa postavilo približne 30 jazdcov aby si zmerali sily v týchto skupinách J, ST, E1, HE1, E2 a B6 podľa platných technických predpisov. Pretek bol rozdelený do oboch víkendových dní a na jazdcov čakali po dve tréningové a dve merané ostré jazdy. Počasie bolo veľmi premenlivé a podmienky na trati ťažké a zradné. Celý pretek sa zaobišiel bez veľkých problémov, až na pár drobných škrabancov na nárazníkoch. Nálada v depe aj na trati bola výborná a pretekári si jednotlivé jazdy užívali.