SPÄŤ DO ŠKOLY

30. 08. 2017 PR
SPÄŤ DO ŠKOLY

September je tak trocha mesiacom nových začiatkov a sezón. Do práce sa vraciame po letných dovolenkách príjemne oddýchnutí, dobre naladení a s chuťou prijať nové pracovné výzvy. Televízie začínajú nové projekty, programy a vy si opäť nájdete to svoje. Vo výkladoch si obzeráte jesenné kolekcie a sledujete, čo bude trendy. September je však hlavne o deťoch a ich nových alebo úplne prvých začiatkoch v škole. 

Tento rok pripadá prvý školský deň na pondelok 4.septembra. Nástupu predchádza niekoľko krokov, ktoré deťom určite uľahčia plynulý prechod z prázdninového ničnerobenia, do školského režimu a pravidiel. 

Ku koncu leta, deťom napríklad postupne skracujte večierku a naopak, zobúdzajte ich o čosi skôr. Vyvarujete sa tak šoku a scénam z predčasného ukončenia večerných hier a z prvého ranného budíčka. S deťmi, ktoré už chodia do školy, si pomaly precvičujte učivo z predchádzajúceho roku. Najlepšia je prax, preto deti napríklad vezmite do obchodu, kde si overíte jednoduchú matematiku alebo vám môžu čítať nápisy na tabuliach. Možností je naozaj veľa, záleží od vašej kreativity. V prípade, že máte doma školákov viac, zapojte ich do hry na školu, kedy najstarší bude učiteľ a mladší budú žiaci. Doslova, škola hrou!

Nový školský rok sa nezaobíde ani bez nákupu povinných pomôcok. Obchodné centrá, práve pri príležitosti návratu do školy, spúšťajú kampane "BACK TO SCHOOL" a vy si tak môžete vyberať naozaj zo širokej škály pomôcok. Rodičia budúcich prváčikov obvykle dostanú aj zoznam, čo by v školskej výbave určite nemalo chýbať. Najväčším symbolom je určite školský batoh. Ďalej je to peračník, prezuvky, športový úbor, písacie potreby a veci na výtvarnú výchovu. Okrem toho, rodičia tiež dostanú popis zručností a vedomostí, ktoré by malo ich prváča ovládať.

Každopádne, prvý školský deň je vždy veľká udalosť, či už pre rodičov, prvákov alebo ostrieľaných školákov. Motýle v bruchu, očakávania, noví, ale aj známi kamaráti. 

Želáme vám všetkým úspešný štart do novej etapy roka a užívajte si september :).

Diskusia k článku