Ukončenie leta v galérii

05. 09. 2017 Pozvánky
Ukončenie leta v galérii

Dňa 22.júna 2017 Galéria M.A. Bazovského v Trenčíne slávnostne otvorila svoje brány a nádvorie návštevníkom, ktorí prišli na zahájenie série podujatí Leto v galérii. Nádvorie sa zmenilo na jedno veľké prehliadkové mólo pod holým nebom, kde si diváci mohli pozrieť modely návrhárok Veroniky Kostkovej, Petry Pršovej, Veroniky Lokajíčkovej a tiež modely absolventov odevného dizajnu SUŠ Trenčín. Prehliadku spestrili aj hudobné vystúpenia a po programe ste sa mohli ďalej príjemne baviť na garden party.

V projekte Leto v galérii išlo o sériu deviatich letných sobôt, kedy galéria sprístupnila verejnosti priestory nádvoria. Hlavnou myšlienkou bolo oživiť nádvorie, vytvoriť príjemné prostredie na aktívne trávenie voľného času a oboznámiť ľudí s činnosťou galérie. Počas celého leta bol pre návštevníkov pripravený bohatý sprievodný program, kde si každý našiel to svoje - rôzne tvorivé dielne, workshopy, hry na nádvorí, komentované prehliadky, stretnutia s umelcami, koncerty, prednášky a výstavy.

Slávnostné ukončenie Leta v galérii sa uskutoční v stredu 6. septembra 2017 o 18:00, symbolicky, opäť na nádvorí. Pripravený je hudobno-divadelný program, na ktorom sa predstavia herci Pavol Seriš a Katarína Gurová, ženské trio Krajka, muzikanti umeleckého súboru Lúčnica a speváčka Mia Melicheríková.

Veríme, že ste sa prostredníctvom tohto pekného projektu dozvedeli viac o Galérii M.A. Bazovského v Trenčíne a dostali sa tak bližšie k umeniu.

Diskusia k článku