TIPY NA PRVÝ JANUÁROVÝ VÍKEND

05. 01. 2018 Pozvánky
TIPY NA PRVÝ JANUÁROVÝ VÍKEND

Poznáte svoje mesto a jeho osobnosti? Prvá prechádzka mestom so sprievodcom v roku 2018 bude venovaná dvom významným osobnostiam Trenčína - Jozefovi Braneckému a Milošovi Alexandrovi Bazovskému. Stretnutie bude v sobotu 6. Januára o 16:00 pred KIC na Mierovom námestí. Vstupné: 1 € dospelí, 0,50 € deti od 6 rokov.

Urobte si s rodinou menší výlet do obce trenčianska Závada na Gazdovstvo Uhliská, kde si deti môžu pozrieť kone, ovečky, kozy, hovädzí dobytok, povoziť sa na poníkoch alebo sa zahrať na detskom ihrisku. Môžete tiež ochutnať typické gazdovské špeciality a prejsť sa na vyhliadkovú vežu, ktorá meria 26 metrov a poskytuje výhľad na panorámu Bielych Karpát, Považského Inovca a Strážovských vrchov a pri dobrej viditeľnosti aj na Martinské hole. Vidieť je mestá Dubnica nad Váhom, Ilava, Nová Dubnica, Nemšová a mnohé ďalšie obce.

Ak sa chcete vydať na opačný smer, v katastri obce Soblahov môžete navštíviť novú rozhľadňu s posedením. Tá sa nachádza v blízkosti známej cyklotrasy Trenčín – Soblahov – Mníchova Lehota – Trenčianska Turná – Trenčianske Stankovce - Selec. Celková výška rozhľadne je 9,5 metra a vidno z nej okolité obce, Trenčín, pohoria Považský Inovec, Strážovské vrchy a Biele Karpaty.

Diskusia k článku