PROGRAM NA VÍKEND 8.-10.9.2017

06. 09. 2017 Pozvánky
PROGRAM NA VÍKEND 8.-10.9.2017

Nenechajte si ujsť mestský festival Pri Trenčianskej bráne, kedy sa počas piatku a soboty 8.9.2017 - 10:00 - 9.9.2017 - 21:00, zmení priestor pred Domom armády na jedno krásne podujatie s množstvom stánkov, tradičnými jesennými špecialitami, burčiakom a šikovnými remeselníkmi. Toto všetko si budete môcť vychutnať úplne zdarma!

Okrem výbornej gastronómie si vypočujete aj hudobné kapely a súbory, kde si každý príde na svoje. Adam Ďurica určite poteší nejedno ženské srdce s jeho pesničkami ako Neľutujem alebo Mandolína. Zatancujete si a zaspievate aj na nestarnúce pesničky Vidieku. Priaznivci temperamentnej hudby sa potešia balkánskemu zoskupeniu Balkansambel a latino zaspieva kubánska speváčka z Janelys Y Su Cubanìa. Pre rockerov tu zasa bude Cellmates a odviažu vás Trenčania z Cpt. Slice. Čerešničkou na torte bude jedna z hviezd poľskej talentovej šou - goralská Ciupaga.

Milovníci folklóru a tradícií si vychutnajú dobrú moravskú dychovú hudbu na koncerte Straňanky a predstavia sa aj účastníci televíznej šou Zem spieva, DFS Korničky a Javorníčka aj deti z Čajky, Kopaničiarika, Radosti a folkloristi z Trenčana.

Okrem hudobných vystúpení si budete môcť pozrieť aj vintage predstavenie artistov z projektu CirKus-Kus a hudobnej skupiny Funny Fellows.

Na festivale, samozrejme, mysleli aj na detských návštevníkov, pre ktorých bude pripravená modrotlačová tvorivá dielnička, živé zvieratká, historická kuchyňa, pastierske hry a fotenie v krojoch. Novinkou bude aj pozorovanie oblohy astronomickým ďalekohľadom.

Špecialitou budú tvorivé dielne, pripravené v spolupráci s Veľvyslanectvom Japonska v SR, kde si budete môcť vyskúšať kaligrafiu, skladať origami a hrať japonskú stolovú hru šógi. 

V nedeľu si v Piaristickom kostole nenechajte ujsť Benefičný Mariánsky koncert, s účinkujúcimi ako Zlaté husle, Dalibor Karvay a Daniel Hevier.

Americký jazzový spevák Lee Andrew Davison odohrá svoj koncert v sobotu o 19:00 v Evanjelickom kostole, kde okrem neho zaspieva aj vokálna skupina VOX a detský spevácky zbor Vážky z Trenčína.

Ak by ste si chceli prísť vychutnať umenie a páči sa vám ázíjska kultúra, výstava fotografií pod záštitou veľvyslanectva Čínskej ľudovej republiky s názvom Čínsky príbeh – Čínsky Tibet, je pre vás ideálnou voľbou.

V trenčianskom EXPO CENTER  bude v piatok a v sobotu 8.-9.9.2017 prebiehať 24.ročník kontraktačno-prezentačnej výstavy očnej optiky a oftalmológie.

Prajeme krásny víkend!

 

 

Diskusia k článku