PROGRAM NA VÍKEND 4.-6.8.2017

04. 08. 2017 Pozvánky
PROGRAM NA VÍKEND 4.-6.8.2017

Je piatok, urobte si plány, ako stráviť víkend v Trenčíne na koncerte, workshope alebo divadielku!

Dnes o 16:00 môžete začať netradične, letnou guľovačkou na sídlisku Sihoť, na ihrisku Pádivec. Čakajú na Vás hry pre rodičov aj deti.

Večer, na trenčianskom letisku v Sky Restaurant, to bude zasa o skvelom jedle, hudbe a príjemnej atmosfére! Od 18:00 do 21:00 v bistre v lesíku, zahrá Duo Brindzák a počas celého večera sa tešte na dobroty z grilu.

Zo série vystúpení Hudobný piknik sa dnes večer o 19:00 príďte pozrieť do átria pod Mestskou vežou, kde tentokrát vystúpi česká legenda rôznych žánrov – Jablkoň.

V sobotu ráno sa to na Hviezdovej ulici bude len tak hemžiť všetkými milovníkmi čerstvého ovocia, zeleniny, kvetov, farmárskych produktov, medu a iných lokálnych dobrôt, na Farmárskom jarmoku, ktorý bude prebiehať od 8:00 do 12:00. O 10.30 zahrajú DH Bodovanka a gajdošské duo Bosoráci z Piechova.

Ani Vaše deti sa už nevedia dočkať otvorenia detského ihriska Žihadielko? V sobotu o 10:00 sa konečne dočkajú! V Parku pod Juhom budú pre všetky deti pripravené hry a príde aj Včielka Maja s trpaslíkmi.

Sobotné doobedie, od 10:00 otvára opäť svoje brány GMAB a jej  Leto v galérií, kde sa môžete tešiť na workshop na tému papierorez s maliarkou Luciou Horňákovou Černayovou. Papierorez je jednoduchá grafická technika, pomocou ktorej si v sobotu vyrobíte na Slovensku more :). Farebné ryby, rastliny, vlnobitie, lode. O občerstvenie sa postará Barbar Trenčín.

Od 12:00 si príďte do Orechového, na breh Váhu, vychutnať podujatie Born To Trick Challenge 2017 – 3. ročník medzinárodnej súťaže v parkour & freerunningu a street workoute. Predstavia sa medzinárodní atléti z Ruska, Lotyšska, Česka a Slovenska, ktorí patria ku svetovej špičke. Počas celého dňa budú pre divákov pripravené zaujímavé súťaže. 

Poobede o 16:00 sa zasa môžete vybrať na Prechádzky mestom so sprievodcom. Tentoraz na Evanjelický cintorín na  Hornom Šianci, ktorý patrí k najstarším doteraz funkčným cintorínom v Trenčíne, kde sú pochované viaceré významné osobnosti. Dozviete sa mnoho zaujímavostí, o ktorých ste možno doteraz ani netušili!

Večer si zasa nenechajte ujsť komentovanú nočnú prehliadku na Trenčianskom hrade, s názvom Tajomné zákutia hradu. Dozviete sa, ako bol objavený nápis na skale, o tajnej chodbe a kde sa nachádza hrob Matúša Čáka.

Nedeľné popoludnie o 16:00 na Štúrovom námestí, sa bude niesť tónmi tvorby Katky Koščovej a  Daniela Špinera s osobitým pesničkárstvom Mariána, Martina a Mareka Geišbergovcov.

Pre deti je zasa o 16:00 pripravené v átriu pod Mestskou vežou Teatro Pimprlo, s divadielkom Emulienka.

Neváhajte a vyrazte do ulíc!

 

Diskusia k článku