Program na víkend 28.-30.7.2017

27. 07. 2017 Pozvánky
Program na víkend 28.-30.7.2017

V nedeľu 30.7. si o 16:00, v átriu pod Mestskou vežou, môžete s detičkami vychutnať divadielko Cestou-necestou, s veselým klaunom Adynom, ktorý vo svojom predstavení predvedie žonglovanie, jazdu na jednokolke a nebudú chýbať ani kúzla! Ale ako si s Adynom budete rozumieť? - Predsa pantomímou! Nezabudnite sa zapojiť aj do pečiatkovacej súťaže a odovzdať kartičku už túto nedeľu! Vyhrať môžete pekné ceny.

V rámci Hudobného pikniku sa v piatok 28.7. o 19:00, v átriu pod Mestskou vežou, predstaví trenčiansky hudobník Jerguš Oravec, s jeho kapelou Jerguš Oravec 3JO, v ktorej funguje spolu s Matejom Rumanom a Denisom Pagáčom. Celý koncert bude originálny tým, že svoj najnovší album odohrajú v akustickej verzií.

Piatkový večer si budete môcť vychutnať aj v amfiteátri pod Trenčianskym hradom, v spoločnosti jednej z najúspešnejších slovenských kapiel, skupiny Gladiator. Ako predkapela vystúpi ilavská formácia DRÍST. Začiatok koncertu je o 20:00.

V prostredí Čajovne Déjá Vu si budete môcť v sobotu 29.7. o 19:00 vypočuť koncert mladej hudobníčky Eniesy, v rámci jej MEET BLUE ANIMAL TOUR. Bude gitara, spevy i efekty parádne a ešte niečo špeciálne.

Ak budú mať Vaše deti chuť tvoriť a byť kreatívne, vezmite ich v sobotu 29.7. do OC Laugaricio, kde si v Tvorivých dielničkách budú môcť od 15:00 vyrobiť pekné dielko. 

Prerábate kúpeľňu a hľadáte niečo originálne? V OC Laugaricio práve prebieha jedinečná výstava vaničiek pod názvom Art for Bath, kde slovenskí maliari - umelci, zväčnili svoje diela na vaničky. O vystavované diela prebieha zároveň dražba.

V nedeľu 30.7. sa o 17:00 nechajte na Štúrovom námestí preniesť do slnečného a horúceho Španielska, popri tónoch, tanci a vášni andalúzskeho flamenca! Nenechajte si ujsť letnú fiestu v podaní slovensko-českých hudobných majstrov tohto žánru a tanečnice s vášňou v krvi.

Láka Vás svet fantasy príbehov a tvorov v nich žijúcich? Výstava pod názvom Erbové beštie, kde sa draky, jednorožce, baziliškovia, ale aj morské panny ukrývajú v erboch európskych šľachtických rodov, na Vás čaká  na Trenčianskom hrade.

Galéria M.A.Bazovského Vás 29.7. od 10:00 pozýva na ďalšiu letnú sobotu do svojich priestorov, kde si tentoraz môžete vyskúšať s deťmi kolektívnu maľbu na plátno. Pozvanie prijali  Kid Art Collective a pripravili pre Vás zaujímavý workshop. Okrem toho sa môžete tešiť na komentované prehliadky nových výstav s autormi a o občerstvenie sa postará Barbar Trenčín.

Krásny víkend prajeme!

 

Diskusia k článku