Leto v Galérii Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne

08. 06. 2014 Pozvánky
Leto v Galérii Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne

Navštívte galériu ešte výhodnejšie

Návštevníkov galérie čakajú od nasledujúcich dní drobné zmeny. Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne zavádza zľavnené „rodinné vstupné". Za 1 Euro si môže prezrieť aktuálne výstavy i stále expozície celá rodina. Zľava platí len počas víkendov a sviatkov. Okrem toho sa brány galérie pre svojich návštevníkov otvoria bezplatne vždy v prvú nedeľu v mesiaci. „Úlohou galérie je aj vychovávať vo vzťahu k výtvarnému umeniu, preto chceme umožniť rodinám s deťmi navštevovať naše priestory za symbolické vstupné," vysvetľuje Ľuboš Hamaj, poverený riadením Galérie Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne. Jeden z členov rodiny zaplatí vstupné (1,- Euro) a ostatní majú vstup zdarma. Návštevníci si môžu rodinnú zľavu uplatniť už od soboty 7. júna.
Okrem rodinnej zľavy na vstupné, ponúka trenčianska galéria pre svojich návštevníkov možnosť prezrieť si bezplatne výstavy a stále expozície, vždy v prvú nedeľu v mesiaci. „Od tohto kroku očakávam, že viac ľudí si nájde cestu do výstavných priestorov našej galérie. Mojou víziou je, aby sme boli „otvorená galéria," aby si ľudia našli v dnešnej uponáhľanej dobe aj priestor na kultúru či umenie," uzatvára Ľuboš Hamaj. Najbližšie sa brány Galérie Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne otvoria bezplatne 6. júla 2014 od 11.00 do 17.00 hod.

 

Prežite tvorivé leto v galérii

Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne pripravuje na leto okrem nových výstav aj bohatú ponuku tvorivých podujatí. Galerijný Ateliér Majstra Galerka bude v júli patriť nielen prázdninujúcim deťom, ale aj dospelým. Pre najmenšie deti sú určené „Letné tvorivé dielničky“. Ide o veselé a hravé stretnutie s výtvarným umením pre deti do 6 rokov v sprievode svojich rodičov. Naplánované sú dva termíny 10. a 24. júl, vždy dopoludnia od 9.30 do 11.30 hod. „Naši najmenší návštevníci spolu so svojimi rodičmi sa majú možnosť tvorivo zabávať aj v lete,“ hovorí Ľuboš Hamaj, pracovník poverený riadením Galérie Miloša Alexandra Bazovského.
Svoj priestor si v galerijnom ateliéri nájdu aj dospelí návštevníci. Pre nich je pripravený „Letný ateliér pre dospelých“, ktorý sa uskutoční v utorok 8. a 22. júla. Začína dopoludnia od 9.00 do 11.30 hod. a popoludní budú brány ateliéru otvorené od 16.00 do 18.00 hod. „Galerijná pedagogička Monika Drocárová vždy koncipuje tvorivé aktivity tak, aby nimi oslovila všetky vekové kategórie návštevníkov,“ konštatuje Ľuboš Hamaj. Staršie deti majú možnosť tvoriť v špeciálnej „Letnej škole umenia pre deti“. Tá je určená pre deti staršie ako 6 rokov a budú prebiehať od utorka do piatku, dopoludnia od 9.30 do 12.00 hod., v termíne od 15. do 18. júla. „Ak by sa deťom zacnelo za školou, tak ich radi privítame v našej galerijnej, umeleckej škole,“ s úsmevom dodáva Ľuboš Hamaj. Všetok materiál na tvorivé podujatia zabezpečuje galéria aj vďaka grantom Ministerstva kultúry SR a Mesta Trenčín.

Diskusia k článku